Czy język niemiecki jest bardzo trudny?

Szkoła niemieckiego Kraków

Osoby, które rozpoczynają naukę języka niemieckiego w szkole, lub na zajęciach w szkołach językowych, często zauważają, że jest to język znacząco różniący się od polskiego, lub znanego przynajmniej w niewielkim stopniu angielskiego. Szkoły niemieckiego w Krakowie są co prawda obecne, jednak popularność tego języka w codziennym funkcjonowaniu nie jest aż tak duża, jak popularność angielskiego, co sprawia, że język ten może wydawać się dość trudny. Dzieje się tak z tego względu, że osoby, które rozpoczynają naukę niemieckiego, zmuszone są zacząć od kompletnego zera. W przypadku języka angielskiego z reguły tak nie jest, gdyż jest on wszechobecny w mediach, grach komputerowych, mediach społecznościowych i internecie, co sprawia, że większość osób, nawet nieuczących się angielskiego, jest z nim osłuchana.

W praktyce znacząco utrudnia to pierwszy etap nauki, jednak po kilku lub kilkunastu pierwszych zajęciach, z reguły wrażenie tego, że jest to ponadprzeciętnie trudny język mija, a sama nauka zaczyna być coraz łatwiejsza.

Czy język niemiecki rzeczywiście jest taki trudny, jak się wydaje na początku?

Według specjalistów ze szkół niemieckiego w Krakowie popyt na kursy z tego języka nie maleje. Oznacza to, że pomimo rzekomych trudności, większość osób po pierwszych niepowodzeniach zostaje przy nauce języka, nie chcąc z niego rezygnować. Większość z uczniów, którzy wytrwali pierwsze etapy nauczania i są już na poziomie średnio zaawansowanym twierdzą, że wcale nie jest to język dużo trudniejszy od angielskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *