Czy język niemiecki jest bardzo trudny?

Szkoła niemieckiego Kraków

Osoby, które rozpoczynają naukę języka niemieckiego w szkole, lub na zajęciach w szkołach językowych, często zauważają, że jest to język znacząco różniący się od polskiego, lub znanego przynajmniej w niewielkim stopniu angielskiego. Szkoły niemieckiego w Krakowie są co prawda obecne, jednak popularność tego języka w codziennym funkcjonowaniu nie jest aż tak duża, jak popularność angielskiego, co sprawia, że język ten może wydawać się dość trudny. Dzieje się tak z tego względu, że osoby, które rozpoczynają naukę niemieckiego, zmuszone są zacząć od kompletnego zera. W przypadku języka angielskiego z reguły tak nie jest, gdyż jest on wszechobecny w mediach, grach komputerowych, mediach społecznościowych i internecie, co sprawia, że większość osób, nawet nieuczących się angielskiego, jest z nim osłuchana.

W praktyce znacząco utrudnia to pierwszy etap nauki, jednak po kilku lub kilkunastu pierwszych zajęciach, z reguły wrażenie tego, że jest to ponadprzeciętnie trudny język mija, a sama nauka zaczyna być coraz łatwiejsza.

Czy język niemiecki rzeczywiście jest taki trudny, jak się wydaje na początku?

Według specjalistów ze szkół niemieckiego w Krakowie popyt na kursy z tego języka nie maleje. Oznacza to, że pomimo rzekomych trudności, większość osób po pierwszych niepowodzeniach zostaje przy nauce języka, nie chcąc z niego rezygnować. Większość z uczniów, którzy wytrwali pierwsze etapy nauczania i są już na poziomie średnio zaawansowanym twierdzą, że wcale nie jest to język dużo trudniejszy od angielskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *