Czy warto uczyć się niemieckiego?

Szkoła języka niemieckiego Kraków

Konieczność rozwijania kompetencji językowych jest trudna do zakwestionowania. Dyskusja pojawia się jednak wtedy, gdy trzeba zastanowić się nad tym, jakiego języka warto zacząć się uczyć. Jednym z podstawowych wyborów, poza uniwersalnym językiem angielskim, jest język niemiecki. Szkoły języka niemieckiego w Krakowie oraz innych dużych miastach są bardzo liczne, a zapotrzebowanie na ten język nie maleje od lat. Niektórzy jednak twierdzą, że nie jest to aż tak uniwersalny język, jak angielski, co w połączeniu z faktem, że jest relatywnie trudny, sprawia, że wiele osób rezygnuje z jego nauki. Warto jednak uświadomić sobie, w jakich sytuacjach język niemiecki się przyda, oraz w których branżach nadal stanowi podstawę do komunikacji i jest niemniej ważny, niż język angielski.

Pracownicy, których branż potrzebują języka niemieckiego?

Na wybór języka obcego, którego będzie się, uczyć najczęściej przychodzi pora już w szkole średniej, lub na początku studiów. W zależności od planów zawodowych należy dobrać taki język, który będzie przydatny. Specjaliści ze szkół języka niemieckiego w Krakowie wskazują, że ten język jest powszechnie wykorzystywany w codziennej pracy przez pracowników branż technicznych. Jest to miasto, w którym zatrudnienie znajduje duża ilość inżynierów oraz osób z wykształceniem technicznym i jak się okazuje, są to branże, które w codziennej pracy intensywnie korzystają z języka naszych zachodnich sąsiadów.

Jako że Niemcy są krajem, z którego pochodzi wiele rozwiązań technologicznych, które są powszechnie stosowane w krajach całego świata, znaczna część opisów rysunków technicznych, projektów różnego typu oraz instrukcji obsługi i instruktaży dla monterów napisana jest po niemiecku. Dlatego też, inżynierowie poza językiem angielskim coraz częściej zmuszeni są czytać instrukcje i projekty z opisami w języku niemieckim, przez co chcąc utrzymać się na rynku, muszą opanować przynajmniej podstawowe słownictwo w tym języku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *