Czy zajęcia z native speakerem są skuteczne?

Szkoła angielskiego Kraków

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z językiem angielskim mają wiele opcji do wyboru, jeśli chodzi o sposób nauki języka. Wśród uczniów i nauczycieli panują odmienne opinie na temat tego, które z metod są najbardziej skuteczne, ale nie ulega wątpliwości, że określenie tego jednoznacznie jest niemożliwe. Jedną z najbardziej kontrowersyjnych metod, które budzi odmienne emocje wśród uczniów, jest prowadzenie zajęć przez native speakerów. Są to zajęcia, które prowadzone są przez osoby, dla których język angielski jest językiem ojczystym i często nie mówią oni w żadnym innym języku, a przynajmniej w tym, w którym porozumiewają się kursanci. Wiele szkół angielskiego w Krakowie wprowadza do swoich programów zajęcia tego rodzaju. Mają one bardzo wiele zalet, choć z pewnością nie będą odpowiadały każdemu.

Przede wszystkim, osoby początkujące na takich zajęciach mogą czuć się zdezorientowana. Takie odczucie może towarzyszyć nawet osobom średniozaawansowanym, gdyż większość osób dopiero uczących się języka rzadko ma styczność z osobami, z którymi można dogadać się jedynie po angielsku. Styl prowadzenia zajęć, który jest wymuszony przez brak znajomości języka polskiego u lektora, jest jednak bardzo stymulujący dla uczniów, gdyż muszą oni w stu procentach urzeczywistniać swoje myśli w formie wypowiadanych słów po angielsku i nie ma możliwości, aby dopytać o coś po polsku.

Dla kogo są zajęcia z angielskiego z native speakerem?

Na zajęciach tego typu skorzysta praktycznie każdy. Należy jednak pamiętać, że szkoły angielskiego w Krakowie, które stosują tę metodę, są wymagające i zmuszają uczniów do dużego wysiłku. Doświadczeni lektorzy są jednak w stanie dostosować tok zajęć do poziomu uczniów, których prowadzą, a przez to zostaną oni bardzo skutecznie przygotowani do tego, by móc swobodnie mówić po angielsku. Warto wspomnieć, że idąc do szkoły angielskiego w Krakowie, która stosuje tego typu metody, nie należy zniechęcać się po pierwszych zajęciach, gdy okaże się, że są za trudne. Obycie z nowym językiem z pewnością przyjdzie z czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *