Ile czasu trwa nauka języka angielskiego?

Język angielski Kraków

Wiele osób, zanim rozpocznie naukę nowego języka obcego, zadaje sobie podstawowe pytanie dotyczące tego, jak wiele czasu trzeba poświęcić, aby nauczyć się języka. Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, niemniej specjaliści od lingwistyki określili pewne widełki, które mówią, jaki poziom znajomości języka można osiągnąć w danym czasie. Język angielski w Krakowie i innych dużych miastach można zgłębiać w wielu szkołach, które prowadzą zajęcia w odmiennej metodologii. Nie zmienia to jednak faktu, że pewne ogóle ramy można określić, niezależnie od przyjętej metody nauczania. Należy jednak pamiętać, że specjaliści, którzy określają, ile czasu trzeba poświęcić na naukę, aby zgłębić wiedzę na danym poziomie, biorą pod uwagę czas efektywnej nauki, a nie samego obcowania z językiem obcym. Oznacza to, że nauka polegająca na powielaniu znanego już materiału nie jest tutaj brana pod uwagę, a jedynie czas, gdy uczeń studiuje nowe dla siebie treści, których jeszcze nie poznał.

Idąc do szkoły języka angielskiego w Krakowie, często można zobaczyć na materiałach promocyjnych, że dany kurs prowadzi do znajomości język na określonym poziomie. Przeważnie określa się go, jako B1, B2 lub C1. Są też inne stopnie, jednak te są najbardziej popularne. Za poziom komunikatywnej znajomości języka uznaje się kogoś, kto posługuje się językiem angielskim na poziomie B2. Jest to poziom, który pozwala na spokojne dogadanie się w codziennych sytuacjach, czytanie gazet lub oglądanie filmów i seriali z prostym słownictwem. Jest to także poziom, który jest zbliżony do rozszerzonej matury z danego języka.

Ile czasu trzeba uczyć się języka angielskiego, aby się dogadać?

Szkoły języka angielskiego w Krakowie często obiecują, że po rocznym kursie uczeń będzie w stanie się dogadać. Jest to termin realny, gdyż chcąc nauczyć się języka na poziomie B2, według specjalistów około 500h. Oznacza to jednak, że taki uczeń musi poświęcać na naukę około 10 godzin tygodniowo, co sprawia, że uczyć się trzeba zarówno na zajęciach w szkole, jak i intensywnie pracować w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *