Wartość języków obcych w branży usługowej

Kraków szkoła językowa

Stwierdzeniu, że znajomość języków obcych jest niezwykle istotnym atutem na dzisiejszym rynku pracy, jest oczywista. Warto jednak podejść do tego tematu precyzyjniej i rozpatrywać wartość języków obcych w kontekście poszczególnych branż. Branża usługowa charakteryzuje się tym, że znaczna część interakcji z klientami lub osobami, z którymi trzeba nawiązać kontakt, ma formę bezpośrednią, przez co umiejętności komunikacyjne są niezwykle istotne. Szkoły językowe w Krakowie oraz innych dużych miastach przyjmują bardzo wielu kursantów, którzy trafiają do szkół właśnie poprzez skierowanie przez pracodawców z branży usługowej. Biorąc pod uwagę, że nauka języków jest długotrwała, warto o to zadbać zawczasu, a nie dopiero wtedy, gdy zmusi do tego sytuacji w danym miejscu pracy. Z pewnością przyspieszy to rozwój kariery zawodowej oraz stworzy większe możliwości na rynku pracy.

Kto najbardziej potrzebuje języków obcych?

Szkół językowych w Krakowie powinni przede wszystkim poszukać pracownicy, którzy zatrudnieni są przy bezpośredniej obsłudze klienta. W dużych miastach znaczna część klientów w punktach usługowych nie mówi po polsku, co znacząco utrudnia komunikację, gdy nie zna się żadnego języka obcego. Niektóre stanowiska związane z bezpośrednią obsługą klienta wręcz wymagają tego, aby usługi były świadczone na jak najwyższym poziomie, a obsługa była w stanie dostosować się do potrzeb klienta. Z pewnością dotyczy to takich placówek jak banki, obiekty usługowe na dworcach i lotniskach, czy kantory. W takim miejscach znajomość przynajmniej jednego języka obcego powinna być absolutnym minimum, a poza standardowym językiem angielskim, warto też znać przynajmniej podstawy jeszcze jednego języka. Biorąc pod uwagę, że większość osób zna podstawy angielskiego, znając ten język oraz przynajmniej podstawy innego, z popularniejszych języków świata, nie powinno być problemu z dogadaniem się z większością obcojęzycznych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *